کتابینو | کتاب دست دوم
کتابینو | کتاب دست دوم

کتاب و کرونا

کرونا و خرید و فروش کتاب دست دو

همانطور که میدانید این روز ها کشور عزیزمان ایران درگیر ویروس کروناست و طبیعتا برای حفاظت از خود و دیگران و سالم ماندن باید تغییراتی در سبک خرید و فروش کتاب های دست دوم خود ایجاد کنیم.

در این مطلب شما را راهنمایی میکنیم تا با کمترین تماس با فروشنده یا خریدار کتاب دست دو به معاملات خود ادامه دهید.

توصیه هایی برای خرید و فروش کتاب در ایام کرونا

خرید و فروش آنلاین کتاب

باتوجه به رفت و آمد بالا در فروشگاه های کتاب دست دوم و خطر بالای ابتلا به کرونا ، معامله کتاب های دست دوم به صورت آنلاین و از طریق سایت یا اپلیکیشن خرید و فروش کتاب مانند کتابینو منطقی تر است.

به دنبال جذب خریدار واقعی کتاب باشید

اگر فروشنده‌ کتاب دست دو هستید ، تا جای ممکن اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تری درباره ی کتاب خود وارد کنید و ایرادات آن را نیز به طور کامل بیان کنید . از تصاویر واضح و دقیق استفاده کنید که ایرادات کتاب در آنها مشخص باشد.

در هنگام ثبت آگهی کتاب در کتابینو تمامی فیلد های پرسش از میزان تازگی ، کمبود صفحات ، حاشیه نویسی و … را کامل کنید.

با این کار خریداران واقعی‌تر را جذب می‌کنید و از ملاقات‌های بیهوده و بی‌نتیجه که سلامتی شما و اطرافیانتان را به خطر می‌اندازند، پرهیز می‌کنید.

ارتباط بیشتر با طرف معامله کتاب

سعی کنید به جای معامله حضوری برای بررسی کتاب های مورد معامله از فروشنده بخواهید از کتاب دست دو مورد نظر شما فیلم تهیه کنید و برای شما ارسال کنید یا طی یک قرار ملاقات ویدیویی ( از طریق پیام رسان ها ) خریدار کتاب مورد نظر را ببیند و سوالاتش را بپرسند.

کتاب های مورد معامله را ضدعفونی کنید

اگر فروشنده‌اید، حتما پیش از ارسال کتاب ، آن را ضدعفونی کرده و سپس بسته بندی کنید. اگر هم خریدار کتاب دست دوم هستید حتما پس از تحویل، کتاب را ضدعفونی کرده و دستان خود را بشویید.

از پیک موتوری استفاده کنید

برای حفظ فاصله فیزیکی و رعایت بهداشت می‌توانید فعلا به جای ملاقات حضوری و پس از هماهنگی با خریدار از پیک موتوری استفاده کنید. اما نکات امنیتی را مثل همیشه فراموش نکنید.

از پیک موتوری بخواهید تنها پس از دریافت پول یا پس از اینکه خریدار کتاب را رویت کرد و پول را به حساب شما واریز کرد، مرسوله را به خریدار تحویل دهد.

اگر خریدارید، از واریز مبالغ تحت عنوان بیعانه و… اجتناب کنید. همچنین بدون مشاهده و بررسی کتاب ، اقدام به پرداخت مبلغ آن نکنید.

در فضای امن قرار بگذارید

اگر لازم است که حتما حضوری کتاب های دست دو را ببینید بهتر است در خانه نباشد. در فضایی باز و در طول روشنایی روز این قرار را بگذارید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با نصب برنامه آندروید کتابینو آسان تر بخرید و سریع تر بفروشید
دانلود اپلیکیشن